
Jméno: Petr Sedlák
Přezdívka: Frashmaker
E-mail: frashmaker (zavináč) pinkfloyd.cz
Facebook: https://www.facebook.com/frashmaker
Rok Narození: 1988
Bydliště: Pardubice / Praha
Členství v klubu: KSPS Praha
Zájmy: rybaření, hudba (Pink Floyd, Rush, Yes, Iron Maiden, Death, Eva Olmerová, Mike Oldfield, Vlasta Redl, Antonín Dvořák, Van der Graaf Generator, Genesis, Uriah Heep, Tom Waits, Collegium Musicum, Didier Marouani), sběratelství, mykologie, filmy (Kubrick, Kim Ki Duk, Kurosawa)
Studium/práce: doktorské studium CZU Praha
Funkce v rámci katalogu: texty, novinky, věčný rejpal
Jak jsem se dostal ke sběratelství: Přes kamaráda – sběratele sklenic. Zalíbilo se mi v hospodě logo Krakonoše
Jak dlouho sbírám tácky: 3 roky
Můj první tácek: z koncertu Tří Sester v Pardubicích – Atomic Klub r. 2004

Co sbírám/kolik toho mám: Tácky ČR – cca 3 200ks, tácky svět – primárně od každého státu jeden - cca 100 zemí, sklenice ČR – cca 700ks, cedule a visačky na pípy – cca 60ks, etikety ČR (pasivně) – cca 7 000ks, + vše z pivovarů Pardubického kraje - nekvantifikovatelné
Kde je možno zhlédnout moji sbírku: Zatím pouze sklenice: http://frashmaker.rajce.idnes.cz/Pivovarske_sklenice/
Tácek v mé sbírce, ze kterého mám největší radost a proč: To mám nedaleko chalupu a jezdím okolo již spoustu let. Vždy mě to místo fascinovalo.

Oblíbený pivovar v rámci sběratelství: Kroměříž, Jarošov, Prostějov- Ječmínek, Hlučín,
Co mi sběratelství dalo: hlubší geografický přehled o naší zemi, spoustu nových přátel, mít trošku větší pořádek ve svých věcech, lepší organizace
Co mi sběratelství vzalo: čas, iluze o některých lidech, peníze
Oblíbený pivní styl: český ležák
Oblíbené pivo: Poutník, Polička, Pernštejn, Krakonoš, U Medvídků, 1. Selský pivovárek Kroměříž
Nejhorší pivo co jsem kdy pil: Pilsner Urquell na prohlídce v pivovaru r. 2012
Na kterých burzách je možno mě potkat: Pardubice, Praha, Hradec Králové, Brno, Olomouc, Česká Třebová, Ostrava
Co na sběratelství nesnáším: sběratele, kteří okrádají své kamarády, podvodníky, lichváře

Jméno: Boleslav Kristen
Přezdívka: AGASlayer
E-mail: agaslayer (zavináč) volny.cz
Facebook: https://www.facebook.com/agaslayer
Rok narození: 1977
Bydliště: Havířov
WWW stránka: www.agaslayer.cz a pro pivní hobby mam beer.agaslayer.cz
Členství v klubu: Śląski Klub Birofilów a SILINGAE - KSPS Havířov
Zájmy: sport, turistika, počítače, hudba (metal)
Studium/práce: informatika
Funkce v rámci katalogu: nástěnkář a palubní topič
Jak jsem se dostal ke sběratelství: sběratelství mám asi v krvi, začalo to jako poštovní známky, samolepky zvířátek Lutra do alba, obrázky ze žvýkaček (Bajo, Turbo, Rekord), hokejové kartičky, hračky z kinder vajíček. S tácky jsem si vždycky hrál v hospodě u piva.
Jak dlouho sbírám tácky: Kdysi okrajově na střední a vysoké škole, hodně jsem jich pak rozdal nebo vyměnil za jiný sběratelský materiál. Jako koníček je sbírám od června 2009, po narození dcery jsem musel některé koníčky omezit a bez sbírání něčeho mně to nebavilo.
Můj první tácek: asi nějaký Radegast nebo Ostravar, český si nepamatuji, zahraniční to byl rakouský Zwettler.
Co sbírám/kolik toho mám: sbírám pivní tácky z celého světa, 174 států a asi více než 25 000 tácků
Kde je možno zhlédnout moji sbírku: coasters.agaslayer.cz, bohužel poslední měsíce jsem se věnoval katalogu a na doplnění sbírky nebyl čas ani na úpravu stránek
Tácek v mé sbírce, ze kterého mám největší radost a proč: každý nový exotický stát ve sbírce, byl bych rád za tácek původní Karviné
Oblíbený pivovar v rámci sběratelství: kanadský Les Brasseurs du Nord. Proč? Proto !
Co mi sběratelství dalo: miloval jsem zeměpis ve škole, takže jsem si rozšířil přehled o státech, hodně nových přátel z celého světa, chuť poznávat a zkoušet piva a pivní styly
Co mi sběratelství vzalo: čas pro rodinu, čas na jiné koníčky, štíhlou postavu
Oblíbený pivní styl: porter a poslední dobou miluji styl IPA (india pale ale) a její varianty (AIPA, IIPA, ...)
Oblíbené pivo: kdysi původní Vratislav, starý dobrý Kozel a Radegast, teď mi chutnají piva z pivovaru Pinta, Schenkerla, Kingpin, Profesja, Slezský, ...
Nejhorší pivo co jsem kdy pil: Kronenbourg, Kanizsai, Lubuskie Miodowe, Flensburger Malz
Na kterých burzách je možno mě potkat: Ostrava, Přerov, Martin (SK), Zywiec (PL), Tychy (PL), Cieszyn (PL)
Co na sběratelství nesnáším:
- podvodníky, kteří okrádají kolegy sběratelé,
- pak osoby (nelze je nazvat ani slovem "sběratelé"), kteří si na sběratelství udělali živnost
- padělatelé, kteří si buď dělají "raritní tácky", nebo si tisknou různé reklamy, adresy na jednostranné pivovarské tácky
- neochotné pivovary/minipivovary, které nejsou vstřícné ke sběratelům, kteří jím dělají reklamu zdarma po celém světě (kolik takových tácků jsem rozeslal do celého světa). Z druhé strany je chápu, že pokud jsou mezi sběrateli takové osoby jak výše vyjmenované, není se co divit.

Jméno: Miroslav Bolek
E-mail: miroslavbolek (zavináč) email.cz
Rok narození: 1988
WWW stránka: PIVNÍ TÁCKY | tacky.kvalitne.cz
Členství v klubu: SILINGAE - KSPS Havířov
Zájmy: kromě pivních tácků: historie, geografie, cyklistika, turistika, hudba (Kraftwerk, Depeche Mode a další)
Studium/práce: PřF a FF Masarykovy univerzity / učitelství geografie a historie pro střední školy
Funkce v rámci katalogu: tak to sám nevím :)
Jak jsem se dostal ke sběratelství: když mi bylo deset let, maminka mi nasbírala první tácky :)
Jak dlouho sbírám tácky: od roku 1998
Můj první tácek: 
Co sbírám/kolik toho mám: jen české pivovarské tácky a restaurační, v současné době asi 3700 ks
Kde je možno zhlédnout moji sbírku: http://www.tacky.kvalitne.cz/
Tácek v mé sbírce, ze kterého mám největší radost a proč: moc lidí ho nemá 
Oblíbený pivovar v rámci sběratelství: Brumov, Český Krumlov, Prostějov, Hlučín, Dobruška, Kutná Hora, Litoměřice, Tábor…
Co mi sběratelství dalo: hodně tácků a přátele
Co mi sběratelství vzalo: hodně času a hodně peněz
Oblíbený pivní styl: pilsner, IPA
Oblíbené pivo: Eggenberg
Nejhorší pivo co jsem kdy pil: Hukvaldské
Na kterých burzách je možno mě potkat: Ostrava, Olomouc, Brno, Praha, Pardubice
Co na sběratelství nesnáším: někteří kolegové-sběratelé nejsou po charakterové stránce můj šálek kávy

Jméno: Pavel Diviš
Přezdívka: Slim
E-mail: sberatel-pivnitacky (zavináč) wz.cz
Facebook: ***
Rok narození: 1979
Bydliště: BRNO
WWW stránka: www.sberatel-pivnitacky.wz.cz
Členství v klubu: SILINGAE - KSPS Havířov
Zájmy: sběratelství, cykloturistika, vysokohorská turistika
Studium/práce: odborný asistent na vysoké škole
Funkce v rámci katalogu: oprava scanů a doplňování rozměrů tácků
Jak jsem se dostal ke sběratelství: objevil jsem sbírku asi 100 tácků od dědy a táty
Jak dlouho sbírám tácky: od svých 15-ti let, intenzivně od 18-ti let
Můj první tácek: nějaká hospoda u Černého orla co si tak vzpomínám
Co sbírám/kolik toho mám: sbírám pouze české tácky, mám jich cca 3300
Kde je možno zhlédnout moji sbírku: www.pivnitacky.jalbum.net (zatím nekompletní)
Tácek v mé sbírce, ze kterého mám největší radost a proč: nejstarší tácek Podmokly (Děčín) – je nejstarší a nejstylovější :)

Oblíbený pivovar v rámci sběratelství: pivovar který je spojený s mým životem – měšťanský pivovar Litoměřice
Co mi sběratelství dalo: hlavně spoustu nových přátel a radosti
Co mi sběratelství vzalo: nějaký penízek a volný čas
Oblíbený pivní styl: nemám
Oblíbené pivo: nemám
Nejhorší pivo co jsem kdy pil: Budvar 10, Kozel 10 – nevzpomínám si...
Na kterých burzách je možno mě potkat: Brno, Olomouc, Třebíč
Co na sběratelství nesnáším: padělky tácků, přetisky tácků za účelem obohacení, účelový prodej předražených tácků