TOPlist

    Kdo je kdo

    Jméno: Petr Sedlák

    Přezdívka: Frashmaker

    E-mail: frashmaker (zavináč) pinkfloyd.cz

    Facebook: https://www.facebook.com/frashmaker

    Rok Narození: 1988

    Bydliště: Pardubice / Praha

    Členství v klubu: KSPS Praha  

    Zájmy: rybaření, hudba (Pink Floyd, Rush, Yes, Iron Maiden, Death, Eva Olmerová, Mike Oldfield, Vlasta Redl, Antonín Dvořák, Van der Graaf Generator, Genesis, Uriah Heep, Tom Waits, Collegium Musicum, Didier Marouani), sběratelství, mykologie, filmy (Kubrick, Kim Ki Duk, Kurosawa)

    Studium/práce: doktorské studium CZU Praha

    Funkce v rámci katalogu: texty, novinky, věčný rejpal

    Jak jsem se dostal ke sběratelství: Přes kamaráda – sběratele sklenic. Zalíbilo se mi v hospodě logo Krakonoše

    Jak dlouho sbírám tácky: 3 roky

    Můj první tácek:   z koncertu Tří Sester v Pardubicích – Atomic Klub r. 2004

    Co sbírám/kolik toho mám: Tácky ČR – cca 3 200ks, tácky svět – primárně od každého státu jeden - cca 100 zemí, sklenice ČR – cca 700ks, cedule a visačky na pípy – cca 60ks, etikety ČR (pasivně) – cca 7 000ks, + vše z pivovarů Pardubického kraje - nekvantifikovatelné

    Kde je možno zhlédnout moji sbírku: Zatím pouze sklenice: http://frashmaker.rajce.idnes.cz/Pivovarske_sklenice/

    Tácek v mé sbírce, ze kterého mám největší radost a proč: To mám nedaleko chalupu a jezdím okolo již spoustu let. Vždy mě to místo fascinovalo.

    Oblíbený pivovar v rámci sběratelství: Kroměříž, Jarošov, Prostějov- Ječmínek, Hlučín, 

    Co mi sběratelství dalo: hlubší geografický přehled o naší zemi, spoustu nových přátel, mít trošku větší pořádek ve svých věcech, lepší organizace

    Co mi sběratelství vzalo: čas, iluze o některých lidech, peníze

    Oblíbený pivní styl: český ležák

    Oblíbené pivo: Poutník, Polička, Pernštejn, Krakonoš, U Medvídků, 1. Selský pivovárek Kroměříž

    Nejhorší pivo co jsem kdy pil: Pilsner Urquell na prohlídce v pivovaru r. 2012

    Na kterých burzách je možno mě potkat: Pardubice, Praha, Hradec Králové, Brno, Olomouc, Česká Třebová, Ostrava

    Co na sběratelství nesnáším: sběratele, kteří okrádají své kamarády, podvodníky, lichváře

     

     

    Jméno: Boleslav Kristen

    Přezdívka: AGASlayer

    E-mail: agaslayer (zavináč) volny.cz

    Facebook: https://www.facebook.com/agaslayer

    Rok narození: 1977

    Bydliště: Havířov

    WWW stránka: www.agaslayer.cz a pro pivní hobby mam beer.agaslayer.cz

    Členství v klubu: Śląski Klub Birofilów a SILINGAE - KSPS Havířov

    Zájmy: sport, turistika, počítače, hudba (metal)

    Studium/práce: informatika

    Funkce v rámci katalogu: nástěnkář a palubní topič

    Jak jsem se dostal ke sběratelství: sběratelství mám asi v krvi, začalo to jako poštovní známky, samolepky zvířátek Lutra do alba, obrázky ze žvýkaček (Bajo, Turbo, Rekord), hokejové kartičky, hračky z kinder vajíček. S tácky jsem si vždycky hrál v hospodě u piva. 

    Jak dlouho sbírám tácky: Kdysi okrajově na střední a vysoké škole, hodně jsem jich pak rozdal nebo vyměnil za jiný sběratelský materiál. Jako koníček je sbírám od června 2009, po narození dcery jsem musel některé koníčky omezit a bez sbírání něčeho mně to nebavilo.

    Můj první tácek: asi nějaký Radegast nebo Ostravar, český si nepamatuji, zahraniční to byl rakouský Zwettler.

    Co sbírám/kolik toho mám: sbírám pivní tácky z celého světa, 174 států a asi více než 25 000 tácků

    Kde je možno zhlédnout moji sbírku: coasters.agaslayer.cz, bohužel poslední měsíce jsem se věnoval katalogu a na doplnění sbírky nebyl čas ani na úpravu stránek

    Tácek v mé sbírce, ze kterého mám největší radost a proč: každý nový exotický stát ve sbírce, byl bych rád za tácek původní Karviné

    Oblíbený pivovar v rámci sběratelství: kanadský Les Brasseurs du Nord. Proč? Proto !

    Co mi sběratelství dalo: miloval jsem zeměpis ve škole, takže jsem si rozšířil přehled o státech, hodně nových přátel z celého světa, chuť poznávat a zkoušet piva a pivní styly

    Co mi sběratelství vzalo: čas pro rodinu, čas na jiné koníčky, štíhlou postavu

    Oblíbený pivní styl: porter a poslední dobou miluji styl IPA (india pale ale) a její varianty (AIPA, IIPA, ...)

    Oblíbené pivo: kdysi původní Vratislav, starý dobrý Kozel a Radegast, teď mi chutnají piva z pivovaru Pinta, Schenkerla, Kingpin, Profesja, Slezský, ...

    Nejhorší pivo co jsem kdy pil: Kronenbourg, Kanizsai, Lubuskie Miodowe, Flensburger Malz

    Na kterých burzách je možno mě potkat: Ostrava, Přerov, Martin (SK), Zywiec (PL), Tychy (PL), Cieszyn (PL)

    Co na sběratelství nesnáším:

    - podvodníky, kteří okrádají kolegy sběratelé, 

    - pak osoby (nelze je nazvat ani slovem "sběratelé"), kteří si na sběratelství udělali živnost

    - padělatelé, kteří si buď dělají "raritní tácky", nebo si tisknou různé reklamy, adresy na jednostranné pivovarské tácky

    - neochotné pivovary/minipivovary, které nejsou vstřícné ke sběratelům, kteří jím dělají reklamu zdarma po celém světě (kolik takových tácků jsem rozeslal do celého světa). Z druhé strany je chápu, že pokud jsou mezi sběrateli takové osoby jak výše vyjmenované, není se co divit.

     

    Jméno: Miroslav Bolek

    E-mail: miroslavbolek (zavináč) email.cz

    Rok narození: 1988

    WWW stránka: PIVNÍ TÁCKY | tacky.kvalitne.cz

    Členství v klubu: SILINGAE - KSPS Havířov

    Zájmy: kromě pivních tácků: historie, geografie, cyklistika, turistika, hudba (Kraftwerk, Depeche Mode a další)

    Studium/práce: PřF a FF Masarykovy univerzity / učitelství geografie a historie pro střední školy

    Funkce v rámci katalogu: tak to sám nevím :)

    Jak jsem se dostal ke sběratelství: když mi bylo deset let, maminka mi nasbírala první tácky :)

    Jak dlouho sbírám tácky: od roku 1998

    Můj první tácek

    Co sbírám/kolik toho mám: jen české pivovarské tácky a restaurační, v současné době asi 3700 ks

    Kde je možno zhlédnout moji sbírku: http://www.tacky.kvalitne.cz/

    Tácek v mé sbírce, ze kterého mám největší radost a proč: moc lidí ho nemá 

    Oblíbený pivovar v rámci sběratelství: Brumov, Český Krumlov, Prostějov, Hlučín, Dobruška, Kutná Hora, Litoměřice, Tábor…

    Co mi sběratelství dalo: hodně tácků a přátele

    Co mi sběratelství vzalo: hodně času a hodně peněz

    Oblíbený pivní styl: pilsner, IPA

    Oblíbené pivo: Eggenberg

    Nejhorší pivo co jsem kdy pil: Hukvaldské

    Na kterých burzách je možno mě potkat: Ostrava, Olomouc, Brno, Praha, Pardubice

    Co na sběratelství nesnáším: někteří kolegové-sběratelé nejsou po charakterové stránce můj šálek kávy

    Jméno: Pavel Diviš

    Přezdívka: Slim

    E-mail: sberatel-pivnitacky (zavináč) wz.cz

    Facebook:   ***

    Rok narození: 1979

    Bydliště: BRNO

    WWW stránka:  www.sberatel-pivnitacky.wz.cz

    Členství v klubu: SILINGAE - KSPS Havířov

    Zájmy: sběratelství, cykloturistika, vysokohorská turistika

    Studium/práce:  odborný asistent na vysoké škole 

    Funkce v rámci katalogu: oprava scanů a doplňování rozměrů tácků

    Jak jsem se dostal ke sběratelství: objevil jsem sbírku asi 100 tácků od dědy a táty

    Jak dlouho sbírám tácky: od svých 15-ti let, intenzivně od 18-ti let

    Můj první tácek: nějaká hospoda u Černého orla co si tak vzpomínám 

    Co sbírám/kolik toho mám: sbírám pouze české tácky, mám jich cca 3300

    Kde je možno zhlédnout moji sbírku: www.pivnitacky.jalbum.net (zatím nekompletní)

    Tácek v mé sbírce, ze kterého mám největší radost a proč:  nejstarší tácek Podmokly (Děčín) – je nejstarší a nejstylovější :)

    Oblíbený pivovar v rámci sběratelství: pivovar který je spojený s mým životem – měšťanský pivovar Litoměřice

    Co mi sběratelství dalo: hlavně spoustu nových přátel a radosti

    Co mi sběratelství vzalo: nějaký penízek a volný čas

    Oblíbený pivní styl: nemám

    Oblíbené pivo: nemám

    Nejhorší pivo co jsem kdy pil: Budvar 10, Kozel 10 – nevzpomínám si...

    Na kterých burzách je možno mě potkat: Brno, Olomouc, Třebíč

    Co na sběratelství nesnáším: padělky tácků, přetisky tácků za účelem obohacení, účelový prodej předražených tácků