TOPlist

  ČKD neboli často kladené dotazy

   

  Je katalog opravdu zdarma?

  Ano, katalog je zdarma a budeme se po celou dobu snažit udržet i bez otravných reklam.

   

  Bude katalog i v jiné formě?

  Ano, katalog ve verzi offline je ve formě XLSX a připravujeme i PDF verzi katalogu, kterou si budete moci opět zdarma stáhnout a vytisknout.

   

  Chybí zde některé tácky a údaje.

  Víme, že katalog je nekompletní, snažíme se údaje postupně doplňovat. Pokud ale máte tácek, který nám chybí, pošlete nám sken a další informace, doplníme a děkujeme.

   

  Bude v katalogu i něco navíc? 

  Určitě, připravujeme pár věcí, ale vše se dozvíte později.

   

  Proč nejsou v katalogu uvedené tácky třeba Černého pivovaru, Pivovaru Svatý Tomáš nebo třeba Letovice ?

  Tyto a některé jiné tácky nejsou v katalogu, jelikož se nejedná o pivovarské tácky, ale o restaurační tácky, které jen použily název pivovaru. Černý pivovar byl třeba uzavřen v roce 1920 a na jeho místě byla restaurace s názvem "Černý pivovar", podobně jak Svatý Tomáš nebo Letovice (uzavřen kolem roku 1916).

   

  Kde najdu tácky, které náleží více pivovarům současně, nebo jsou to tácky velkých pivovarských společností? 

   Jsou umístěny v katalogu mezi pivovary pod názvem Pivovarské společnosti.

   

  Co to je za kategorii "Matoucí tácky"?

  Zde jsou umístěné tácky, které mohou občas sběratelům zamotat hlavu, zda se jedná o nějaký nový nebo exportní tácek. Tuto sekci jsme připravili jako pomůcku. Občas nám i takové tácky přijdou mailem do katalogu. Budeme ji doplňovat průběžně o nové matoucí tácky, ale nechceme doplňovat a všechny varianty těchto tácků, je to jen na ukázku. Pokud nějaký podobný tácek máte, zkuste nám ho poslat. Tyto skeny jsou použité z vlastních sbírek, něco doputovalo mailem a něco ze souhlasem od jiných kolegů.

  TOPlist